طراحی سایت در حقیقت از همان بسترهای ساده ای پدید آمده است که سال ها پیش آن را با نام "اینترنت" می خواندیم. سایت ها نیز مناظری زیبا، جامع و کامل هستند که ما را به سمت اطلاعات، ابزار و محصولات مورد نیاز ما سوق می دهند. هر چه قدر این مناظر زیباتر و مفیدتر باشند و همچنین بیشتر نیازهای ما را برآورده کنند، ما نیز بیشتر دوستشان خواهیم داشت. 

طراحی سایت حرفه ای برند شما را معتبرتر نشان می دهد و آن را بهتر به مردم می شناساند. طراحی سایت باعث می شود هدف خود از به راه اندازی بیزینس مربوطه را بشناسید و آن را به مردم نیز نشان دهید. وقتی مردم هدف شما از کسب و کارتان را بدانند، راحت تر به آن اعتماد می کنند.

آشنایی با انواع طراحی سایت

پیش از سفارش طراحی سایت، باید با انواع آن آشنا باشید تا در نظر بگیرید که داشتن کدام یک از انواع سایت به بیزینس شما کمک می کند:

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی به معنای طراحی یک وبسایت مناسب برای فروش محصولات است. مهم ترین قسمت های یک سایت فروشگاهی شامل موارد زیر است:

  • داشتن یک بستر مناسب برای نمایش محصولات
  • داشتن آپشن انتخاب محصول مورد نظر بر اساس نیاز کاربر
  • رابط کاربری و درگاه پرداخت بانکی جهت خرید محصول

مثال: آقای نصرتی صاحب یک مغازه لباس فروشی است. او قصد دارد برای دیده شدن هر چه بهتر فروشگاه خود، یک سایت فروشگاهی نیز داشته باشد. او سفارش طراحی سایت فروشگاهی می دهد؛ پس سایت او باید یک فضای زیبا و مناسب برای بارگذاری لباس ها، یک بستر برای انتخاب لباس و یک رابط کاربری و درگاه پرداخت بانکی برای خرید داشته باشد تا بهترین نتیجه را از فروش محصولات خود بگیرد.